آمادگی برای آزمون

چگونه آماده این المپیاد شویم؟

درست است که مطالعه همیشه می‌تواند در توسعه مهارتهای فردی کمک کننده باشد اما کمیته علمی این المپیاد در طراحی سوالات به گونه‌ای نوآورانه به صورتی انجام پذیرفته است که نیاز به مطالعه بیش از اندازه وجود ندارد و در اکثر سوالات مطالب لازم در متن سوالات گنجانده شده است

مهارت ها

بهتر است برای این المپیاد بیش از آنکه دانش خود را افزون کنید، به توسعه مهارت های فردی خود بپردازید. به ویژه مهارت هایی از قبیل تفکر واگرا و خلاق، تفکر انتقادی، توانایی حل مسئله - به ویژه در مرحله اول و دوم آن - حائز اهمیت است.
برای مرحله نهایی سایر مهارتها همچون توانایی مذاکره و توانایی انعطاف پذیری شناختی و هوش هیجانی و سایر مهارت های مهم ارتباطی می تواند به شما کمک کنند.

کتاب های مفید

موضوع این المپیاد در زمینه نگرش و مهارت های دانش آموزان است، منبع خاصی قابل معرفی نمی باشد. لذا منابع مورد معرفی در همین وبسایت و هر کتاب دیگر در زمینه تفکر، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی توصیه می گردد.

سوالات متداول

دانش آموزان چه رشته هایی میتوانند در این المپیاد شرکت کنند؟

این المپیاد محدودیت رشته‌ای ندارد و تمامی رشته ها حتا فنی و حرفه‌ای ،کار و دانش، هنر، علوم انسانی، فرهنگ اسلامی، ریاضی و تجربی می توانند در این المپیاد شرکت کنند.

شرط معدل این المپیاد چیست؟

این المپیاد فاقد شرط معدل است به خاطر اینکه اعتقاد دارد در حال حاضر نمرات آزمون های مدارس معیار خوبی برای تحلیل نگرش و یا مهارت های دانش آموزان به شمار نمی رود.

مرحله نهایی المپیاد چگونه است؟

مرحله نهایی المپیاد شامل یک اردوی حداقل ۲۰ روزه خواهد بود که قرار است در آن شما بسیاری از آموزش‌های لازم جهت آشنایی با مهارت های بسیار مهم بشری را به صورت جرعه ای از دریا دریافت فرا بگیرید و می تواند برایتان انگیزه ای باشد تا در آینده بتوانید در این عرصه فعالیت نمایید